موبایل : 9925080336
ایمیل : admin@ena.co.ir
تلفن : 02153249000
#

لینوکس

لینوکس یک سیستم عامل متن باز میباشد.ابتدا  یک هسته سیستم عامل در 17 سپتامبر 1991 توسط لینوس توروالدز منتشر شد.توزیع ها شامل هسته لینوکس، نرم افزار و کتابخانه ها بوده که بسیاری از آنها توسط پروژه گنو ارائه شده اند. بسیاری از توزیع‌های لینوکس از کلمه «لینوکس» در نام خود استفاده می‌کنند، اما بنیاد نرم‌افزار آزاد از نام «گنو/لینوکس» برای تأکید بر اهمیت نرم‌افزار گنو استفاده می‌کند که باعث ایجاد برخی بحث‌ها می‌شود.توزیع‌های محبوب لینوکس شامل دبیان، فدورا لینوکس و اوبونتو هستند. توزیع های تجاری شامل Red Hat Enterprise Linux و SUSE Linux Enterprise است. توزیع های لینوکس دسکتاپ شامل یک سیستم مانند X11 یا Wayland و یک محیط دسکتاپ مانند GNOME یا KDE Plasma است. توزیع های در نظر گرفته شده برای سرورها گرافیک ها را به کلی حذف و با دستور خطی قابل مدیریت باشد.

لینوکس در ابتدا برای رایانه های شخصی بر اساس معماری Intel x86 توسعه داده شده بود  اما از آن زمان به پلتفرم های بیشتری نسبت به هر سیستم عامل دیگری منتقل شده است. Chromebook که سیستم عامل Chrome مبتنی بر هسته لینوکس را اجرا می‌کند، بر بازار آموزش K-12 ایالات متحده تسلط دارد و تقریباً 20 درصد از نوت‌بوک زیر 300 دلار را تشکیل می‌دهد.

لینوکس همچنین بر روی سیستم‌های آماده شده اجرا می‌شود، یعنی دستگاه‌هایی که سیستم عامل آن‌ها معمولاً در میان‌افزار تعبیه شده است و این شامل روترها، کنترل‌های اتوماسیون، فناوری خانه‌های هوشمند، تلویزیون‌ها (تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ و ال‌جی به ترتیب از Tizen و WebOS استفاده می‌کنند)خودروها (به عنوان مثال، تسلا، آئودی، مرسدس بنز، هیوندای، و تویوتا همه به لینوکس متکی هستند)، ضبط کننده های ویدئویی دیجیتال، کنسول های بازی ویدئویی، و ساعت های هوشمند.

خدمات ما

مدیریت سرور

راه اندازی سرویس های وابسته

بروز رسانی

چک لیست امنیتی

 

 

 

دسته بندی ها

تماس با ما