دانشنامه

آزمون آنلاین

فناوری همه عرصه‌های زندگی، کسب و کار، تحصیل و آموزش را دگرگون کرده و در حیطه برگزاری آزمون بطور آنلاین نیز این فناوری بیکار ننشسته و متدها و راهکارهای بسیار جذابی برای پیاده‌سازی انواع روش‌های برگزاری آزمون‌ها بصورت آنلاین و برخط ارائه کرده است، اما چرا برگزاری آزمون آنلاین و استفاده از این سرویس برای سازمان‌ها، کسب و کارها، مراکز آموزشی و دانشگاهی یک ضرورت است!؟ امروزه باتوجه به حجم دوره‌های آموزشی، سرعت در برگزاری و کسب نتایج آزمون، از مهم‌ترین دغدغه‌های هر آزمودن‌دهنده با آزمون‌گیرنده است. بخصوص آن که مشکلاتی نظیر: طرح کردن سؤالات یک آزمون، چاپ و تکثیر آن‌ به تعداد مورد نیاز، تصحیح اوراق و اعلام نتایج پس از برگزاری آزمون همواره بر سر راه اساتید و حتی داوطلبان شرکت در آزمون قرار دارد. سیستم آزمون آنلاین یک روش مدیریتی برگزاری آزمون به شکل نوین است و جایگزینی مناسب برای روش‌‌های سنتی و کاغذی مرسوم می باشد. که علاوه بر تسریع فرآیند آزمون، سازمان‌ها و موسسات آموزشی را در رسیدن به اهداف بلند مدت بر اساس داده‌ کاوی‌ های سیستم به سوی موفقیت بیشتر هدایت می‌کند. مهم‌ترین قابلیت‌های سیستم آزمون آنلاین: مدیریت صفر تا صد آزمون، مدیریت دانشجویان، مدیریت محتوا و مدیریت پرداخت هزینه‌های آزمون، زمانبندی آزمون‌ها، تعیین تعداد سؤالات، جلوگیری از تقلب و کاهش نرخ خطای انسانی و استفاده از ماشین برای کنترل دقیق‌تر نتایج و خروجی مورد نظر است. به ویژه آن که مشاهده نتایج و آمار و نمودار‌ها و حتی امکان صدور مدرک موفقیت پس از آزمون توسط داوطلب، سبب رشد و افزایش سرعت در این عملیات سنجش هست. همچنین به شدت بر کاسته شدن هزینه‌ های چاپ و تکثیر اوراق امتحانی، افزایش سرعت فرآیند تصحیح اوراق و اعلام نتایج، از بین رفتن تأثیر اشتباهات معمول انسانی در زمان تصحیح اوراق، برگزاری آزمون‌های در سطح وسیع، عدم نیاز به حضور دواطلب در محل برگزاری آزمون از جمله مزایای استفاده از سیستم آزمون آنلاین می‌باشد.

ما با داشتن کادری مجرب در این خصوص و با ارائه بهترین خدمات سیستم‌های آزمون آنلاین از اتلاف منابع مالی و زمانی سازمان جلوگیری خواهیم کرد… شرکت ما دارای سابقه و تجربه طولانی و حرفه‌ای در پیاده‌سازی سرویس‌های مدیریتی تحت وب، همراه توسعه کسب و کار شما در این راستا است.

هدف از سرویس آزمون آنلاین

مهم ترین هدفی که می‌توان از یک سرویس آزمون آنلاین انتظار داشت، مدیریت سریع، وسیع، آسان و مطمئن آزمون‌هاست که آن نیز با یکپارچه‌سازی و افزایش امنیت بیشتر و به‌ واسطه کاهش هزینه‌ها میسر می شود. بنابراین با اجرا و پیاده‌ سازی این راهکار بسیار کلیدی علاوه بر بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار، قادرید تا همگام با رشد و توسعه سازمان و حجم انبوهی از آزمون‌ها را بدون نیاز به راهکار موازی دیگری کنترل و اجرا کنید.

ویژگی‌های سرویس آزمون آنلاین

 1. مدیریت متمرکز آزمون‌ها
 2. ذخیره‌سازی اطلاعات داوطلبان،پرسش‌ها، اساتید، دوره‌های آموزشی در یک نقطه‌ی واحد
 3. دسترسی سریع و آسان به نتایج
 4. تضمین امنیت و عدم تقلب در آزمون‌ها
 5. سهولت در برگزاری آزمون‌ها
 6. کاهش هزینه‌های ناشی از محل برگزاری، ناظرین، چاپ کاغذ برگه‌های آزمون، پاسخ‌نامه و پرسشنامه
 7. مدیریت آسان مبتنی بر هوش مصنوعی
 8. سازگارترین سامانه ی آزمون آنلاین در انواع سامانه‌های ارزیابی
 9. کاهش هوشمندانه‌ی حجم اطلاعات
 10. کاهش مصرف انرژی تا 50 درصد کمتر از راهکارهای مشابه

مزایای پیاده سازی سرویس آزمون آنلاین توسط شرکت ما:

 • استفاده از متخصصین امنیت اطلاعات و نرم‌افزار برای پیاده سازی سرویس
 • مشاوره رایگان
 • هزینه بسیار پایین در خرید و طراحی و اجرا و پیاده سازی
 • آموزش راهبران سرویس
 • پیاده‌سازی بر روی انواع ساختارهای آموزشی
 • تدوین استاندارد برگزاری آزمون ها
 • پایش در دسترس‌پذیری سرویس
 • کنترل دسترسی‌ها و ایجاد گروه‌های متناظر
 • تکمیل دیتاها و جزئیات سازمانی پرسنل برای نیازهای آتی
 • پایش عملکرد سرویس [1]
 • تعیین سیاست‌های مهم امنیتی [2]
 • مستندسازی دقیق و حرفه‌ای

[1] Monitoring

[2] Group Policy

نوشتن نظر

error: محتوای محافظت شده...!